×

Oznámení

Please enter your DISQUS subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a DISQUS account, register for one here

Vánoční cirkus v Drážďanech

Od 20. prosince 2017 do 7. ledna 2018 stojí na břehu Labe nedaleko historického centra Drážďan již po dvaadvacáté oblíbený drážďanský vánoční cirkus »Dresdner Weihnachtszirkus«. Cirkus patří k Drážďanům stejně jako vánoční trh Striezelmarkt. Již celých 22 let vyrůstá každé Vánoce na prostransví »Volksfestplatz« podél ulice PieschenerAllee nádherné stanové město. Tuto sezónu se plánuje 37 představení.

Podzimni trh na náměstí Altmarkt © foto DRAZDANY.info

Na náměstí Altmarkt v centru Drážďan bude v rámci letošního podzimního trhu nabízet své zboží přes 100 obchodníků. Kromě stánků s občerstvením tu najdete stánky místních pekařství s čerstvým pečivem a koláči, bohatou nabídku podzimního ovoce a zeleniny i pravý regionální med a včelařské produkty. Připravena je vždy zábava pro děti, které se mohou projet na ruském kole, kolotoči nebo dětské železnici. A nebude chybět ani mladé víno. Burčák z bílých odrůd se německy jmenuje "Federweisser", červenému se říká rovněž "Neuer Süßer" či "Sauser".

{youtube}ZygYcotGD-g{/youtube}

Jedenáctidenní festival avantgardního divadla, koncerty 46 ansámblů a kapel, 150 umělců a umělkyň. Obdivuhodná nabídka tradičně potřeštěných a špičkově profesionálních kulturních představení. Festival navštíví každoročné kolem 15 tisíc diváků.

Drážďanská muzejní noc: s jednou vstupenkou máte zajištěn vstup do všech zapojených muzeí, z nichž většina pro tuto příležitost připravuje i atraktivní doplňkový program.

Během muzejní noci v sobotu 16. září otevře v Drážďanech své brány na 50 muzeí. Jednou za rok ukáží sbírky a výstavní síně v čase od 18 hodin večer do 1 hodiny ranní své poklady z neobvyklé perspektivy. Některá muzea nabízí speciální program s performancemi, koncerty či praktickými ukázkami. Vstupenky platí současně jako jízdenky na tramvaje a autobusy linek muzejní noci a všechny linky MHD v oblasti dopravního svazu Horní Labe VVO.

Slavnosti labských břehů Elbhangfest s koncerty, performancemi, výstavami a průvodem © Elbhangfest e.V.

O posledním červnovém víkendu 22.6.–24.6.2018 se krajina mezi obcemi Loschwitz a Pillnitz promění v jeden rozsáhlý slavnostní areál. 28. ročník slavností Elbhangfest se bude konat na několika místech podél labských strání. Areál v délce přibližně 7 km se rozprostírá po labských březích i přilehlých svazích, zahrnuje i návsi, parky a vily a poskytne zázemí dvěma stovkám akcí. Slavnostní míle se táhne od mostu Blaues Wunder až po zámecký park v Pillnitz.