×

Oznámení

Please enter your DISQUS subdomain in order to use the 'Disqus Comments (for Joomla)' plugin. If you don't have a DISQUS account, register for one here

Pro Android a iOS existují aplikace s jízdními řády MHD © DRAZDANY.info

Parkování v centru Drážďan může být zejména v době dopravních špiček velmi časově náročné. Navíc se v době konání velkých akcí může stát, že všechna parkovací místa v centru budou obsazená. Alternativu představují bezplatná parkoviště (P+R) umístěná na nejdůležitějších příjezdových cestách a s dobrým přístupem k veřejné dopravě. Parkování na těchto parkovištích je zdarma, ale je nutné si zakoupit jízdenku na MHD.

Panometer v Drážďanech - panorama barokních Drážďan | Foto Tom Schulze © Panometer

Na železniční trati z Děčína do Drážďan uvidíte Panometer Dresden po pravé straně po průjezdu zastávkou Reick. Návštěvníci si zde mohou z 15 metrů vysoké vyhlídkové terasy prohlédnout monumentální 27 metrů vysoké 360° panorama od Yadegara Asisi, které se pravidelně mění. Autentičnost okamžiku umocňuje zvuková kulisa s hudebním podmalování a měnící nasvícení podle denní doby. Během 15 minut se vystřídá den a noc, návštěvníci zažijí soumrak i svítání.

Náměstí Markt v Pirně © Dauterstedt, Stadt Pirna

V Pirně se pětkrát do roka koná při různých příležitostech prodejní neděle. V tyto neděle jsou od 13 do 18 hodin otevřené obchody a probíhají doprovodné akce s bohatým programem.

Lipská Zoo slaví 140. narozeniny © Zoo Leipzig

Při příležitosti oslavy svých 140. narozenin otevřela Zoo Leipzig dobrodružný svět Jižní Ameriky. Tropický deštný prales Godwanaland s exotickými zvířaty a více jak 24 tisíci rostlinami, světově jedinečný pavilon lidoopů Pongoland a vysokohorskou krajinu Himalájí se sněžnými leopardy a pandami červenými nyní uprostřed Lipska doplní jihoamerické krajiny Pampa, Pantanal a Patagonia.

Od 17. do 19. srpna se v krušnohorském příhraničním městě Olbernhau koná oblíbený trh pro dům a zahradu "LebensArt". V památkově chráněném areálu hutě Saigerhütte Grünthal bude pod typickými pagodovými stánky a slunečníky k dostání všehochuť krásných věcí, od malých dekorativních věciček až po skutečné investice do domu a zahrady. Nábytek z nádherného dřeva kořenů statných stromů nebo z lehkého sklolaminátu, zahradní whirlpool, skleník, multifunkční mulčovací sekačku, romantické ohniště, profesionální zahradnické nůžky i drobné ozdůbky do záhonku s květinami. Zhruba dva a půl kilometru od centra Olbernhau, v památkově chráněném areálu Saigerhütte Grünthal se tento trh koná již po čtvrté. Huť Saigerhutte je unikátní světovou technickou památkou s 22 historickými budovami a pozůstatky opevnění.

Podkategorie

Kouzelné vánoční trhy v Drážďanech

Kouzelné vánoční trhy v Drážďanech

MEISSEN®

První evropský bílý porcelán vznikl před více než tři sta lety v Míšni. Saský kurfiřt a polský král August Silný vlastnil rozsáhlou sbírku porcelánu dovezeného z Číny. Ale jeho touha znát tajemství výroby onoho "bílého zlata" jej vedla k neustálému podněcování pokusů o sestavení vlastní receptury. Sen se mu nakonec splnil: Dekretem z roku 1710 bylo oznámeno objevení bílého porcelánu a založení manufaktury v Míšni.
"Míšenský porcelán" a "Zwiebelmuster" neboli cibulkový vzor se brzy staly pojmem po celém světě. Manufaktura se již od počátku snažila své výrobky chránit a označovat je speciálními znaky na spodní straně. Tradičním znakem se staly dva zkřížené meče, které jsou součástí loga míšeňské manufaktury dodnes.
V současné době se v3ak výroba zdaleka neomezuje jen na porcelán. Společnost MEISSEN® zařadila do své produkce i porcelánové šperky a dokonce i architekturu a vybavení interiéru. Další novou orientací manufaktury je spolupráce s renomovanými výtvarníky a kombinování jejich děl s ušlechtilým porcelánem.